Výpověď s nízkým odstupným.

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Výpověď s nízkým odstupným.

Příspěvekod petr » čtv bře 05, 2009 2:43 pm

Chtěl bych poprosit o radu. Zaměstnavatel mi nabídl dohodu o ukončení prac. poměru ke konci měsíce s tím, že mi vyplatí odstupné ve výši jednonásobku mého průměrného platu. Mám dle zákona nárok na trojnásobek mzdy? Mohu se domáhat trojnásobného odstupného v případě, že výše odstupného (ani navrhováný jednonásobek) není ve smlouvě uveden? Co může zaměstnavatel dle zákona dělat při odmítnutí této dohody?
petr
 

Re: Výpověď s nízkým odstupným.

Příspěvekod admin » čtv bře 05, 2009 3:57 pm

petr píše:Chtěl bych poprosit o radu. Zaměstnavatel mi nabídl dohodu o ukončení prac. poměru ke konci měsíce s tím, že mi vyplatí odstupné ve výši jednonásobku mého průměrného platu. Mám dle zákona nárok na trojnásobek mzdy?

Pokud souhlasíte, zaměstnavatel s Vámi může uzavřít dohodu o ukončení pracovního poměru bez udání důvodu. Součástí této dohody může být odstupné, ve výši na jaké se dohodnete. Tedy zmiňované měsíční nebo žádné.

petr píše:Mohu se domáhat trojnásobného odstupného v případě, že výše odstupného (ani navrhováný jednonásobek) není ve smlouvě uveden?

Pokud s návrhem nesouhlasíte, buď nepodepisujte, nebo trvejte na uvedení důvodu (na uvedení důvodu máte se zákona právo) - nadbytečnost nebo zrušení pracovního místa. V tomto případě Vám musí zaměstnavatel vyplatit 3 měsíční odstupné i pokud v dohodě není explicitně zmíněno.

petr píše:Co může zaměstnavatel dle zákona dělat při odmítnutí této dohody?

Pokud takovou dohodu nebude zaměstnavatel akceptovat, pak mu nezbude nic jiného než Vám dát výpověd, kde kromě odstupného budete mít k dobru navíc 2 měsíční výpovědní lhůtu. Další možností, je že se Vám bude snažit ztrpčit práci a donutit k podání výpovědi jinými prostředky.

"Výpověd dohodu" včetně odstupného je detailně rozebrána na stránce
http://www.propusten.cz/cms/propusten/info/dohoda.html
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron