Paragraf 55 - neprisla jsem do prace - a dusledky

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Paragraf 55 - neprisla jsem do prace - a dusledky

Příspěvekod dida24 » úte led 12, 2010 3:48 am

Dobrý den jsem ze Slovenska a pracovala jsem ve firme rok ale před vánocami jsem se pohadala ze šefovou.Ktorá na mne celý čas sedela a hadzala na mne všechno co jse dalo.Pred Vanocami jsem to nevydržala a pohadali jsme sa.Řekla jsem ji že po novom roku si může hledat nekoho jiného - řekla v pořadku.Po novom roku jsem podala vypoved s dohodou ktoru mi neuznali,musela jsem napsat novú vypoved s dvou mesačnou vypovednou lehotou.Ale ja jsem už do prace nechtela jit protože tu šefovu nemužu ani videt.Chtela jsem jit marodit ale nemnela bych penize na přežitie tak jsem do prace nenastupila a šla jsem na brigadu.Pretože na urad prace by jsem jsem se šla zbytečne zahlasit protože jsem Slovenka a z uradu nedostanu nič.Stejne si musim platit socialne a zdravotne poistený.Firma mi dala hrube porušenie pracovneho pomeru svoju pracu jsem si delala jen jsem se nezhodla zo šefkou a nevím proč nechteli podepsat vypoved s dohou.Ted nevím jestli mne nekde vezme kde mám paragraf 55.Vy mi nekdo řict jestli se na to ted přihliži když si chci nastupit do prace?
Děkuji
dida24
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 12, 2010 3:31 am

paragraf 55 - neprisla jsem do prace

Příspěvekod admin » úte led 12, 2010 9:44 am

Dobrý den,
dida24 píše:Dobrý den jsem ze Slovenska

předpokládáme, že firma i místo Vaší práce je v ČR a naše odpověd je založena na aktuálním znení českých zákonů.

dida24 píše:a pracovala jsem ve firme rok ale před vánocami jsem se pohadala ze šefovou.Ktorá na mne celý čas sedela a hadzala na mne všechno co jse dalo.Pred Vanocami jsem to nevydržala a pohadali jsme sa.Řekla jsem ji že po novom roku si může hledat nekoho jiného - řekla v pořadku.Po novom roku jsem podala vypoved s dohodou ktoru mi neuznali,

dohoda o ukončení pracovního poměru je vždy oboustranná a musí pro ni mít vůli obě strany. Zaměstnavatel přijmout nemusel, takže jeho počínání bylo v pořádku. Více informací můžete nalézt na adrese http://www.propusten.cz/info/dohoda.html

dida24 píše:musela jsem napsat novú vypoved s dvou mesačnou vypovednou lehotou.

Ano toto je jediný způsob jak můžete ukončit pracovní poměr i přes odmítavý postoj zaměstnavatele.

dida24 píše:Ale ja jsem už do prace nechtela jit protože tu šefovu nemužu ani videt.Chtela jsem jit marodit ale nemnela bych penize na přežitie tak jsem do prace nenastupila a šla jsem na brigadu. Pretože na urad prace by jsem jsem se šla zbytečne zahlasit protože jsem Slovenka a z uradu nedostanu nič.Stejne si musim platit socialne a zdravotne poistený.Firma mi dala hrube porušenie pracovneho pomeru svoju pracu jsem si delala jen jsem se nezhodla zo šefkou a nevím proč nechteli podepsat vypoved s dohou.

Pokud jste svévolně přestala chodit do práce, dá se to považovat za důvod okamžitého zrušení pracovního poměru dle 55 b) porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem
Tato možnost prakticky umožňuje firmě zbavit se zaměstnance, který přestal dodržovat úmluvu dle pracovní smlouvy a na jeho místo přijmout jiného. Více informací můžete nalézt na adrese http://www.propusten.cz/info/okamzite_zruseni.html

dida24 píše:Ted nevím jestli mne nekde vezme kde mám paragraf 55.Vy mi nekdo řict jestli se na to ted přihliži když si chci nastupit do prace?
Děkuji

Ukončení pracovního poměru dle paragrafu 55 má vliv na nárok podpory v nezaměstnanosti. To zda nový zaměstnavatel bude přihlížet k ukončení předchozího pracovního poměru nelze paušalizovat a závisí případ od případu. Každopádně to pro Vás může znamenat negativní body, ale nemusí nutně znamenat, že si práci nenajdete. Závisí jak se Vám podaří situaci vysvětlit, čím naopak zaměstnavatele zaujmete a také jaká bude konkurence ostatních uchazečů.
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron