Vliv nemocenské na odstupné?

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Vliv nemocenské na odstupné?

Příspěvekod Skalický petr » pát dub 17, 2009 9:28 am

Chtěl bych se zeptat zda nemůže být ohrožena výplata odstupného, na které mám nárok pokud během výpovědní lhůty nastoupím na nemocenskou dovolenou? Skalický Petr
Skalický petr
 

Re: Vliv nemocenské na odstupné?

Příspěvekod radce » pon dub 20, 2009 11:14 am

Právo na odstupné ani jeho výplata tímto nijak ohrožená není.

Výše odstupného se určuje dle metodiky stanovené v zákonníku práce - z průměrné mzdy za předcházející čtvrtletí. Ani jeho výše tedy nebude Vaší neschopností ovlivněna.
§ 353 (1) Průměrný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu zúčtované zaměstnanci k výplatě v rozhodném období a z odpracované doby v rozhodném období.
...
§ 354 (1) Není-li v tomto zákoně dále stanoveno jinak, je rozhodným obdobím předchozí kalendářní čtvrtletí.


Navíc si v tomto případě můžete vybrat zda pracovní poměr skončí původně uvedným dnem konce výpovědní lhůty, a nebo zda se lhůta o dobu pracovní neschopnosti prodlouží (takto je to standardně).
§ 53 (2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.
radce
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř bře 11, 2009 5:31 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron