mám dát svolení k tomu, aby mi strhávali peníze?

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

mám dát svolení k tomu, aby mi strhávali peníze?

Příspěvekod arundel.girl » čtv kvě 07, 2009 2:29 pm

Dobrý den,
tak se na Vás znovu obracím..Ve svém předešlém dotazu jsem psala o limitech, které bychom měli plnit...Nikdo ze zaměstnanců je neplní, protože se prostě plnit nedají a ve smlouvě nic o limitech nebylo - jsme placeni za hodinu. Teď tedy vedení přišlo s tím, že máme podepsat dodatek ke smlouvě, ve kterém jde právě o zmíněné limity. Jsou tam také uvedené sankce za to, když je nesplníme. Ohánějí se tím, že se jim musíme vyplatit a musíme si v podstatě vydělat na svoji výplatu a taky slibují, že nám žádné peníze strhávat nebudou. To jim tak věřím, když budou mít černé na bílém, že můžou.

Chci se tedy zeptat, jestli musím podepsat tento dodatek a dovolit jim tak, aby mi strhávali peníze ze základní mzdy (to je přeci ilegální)? Co by se dělo, kdybych nepodepsala? hádám asi výpověď..tak to tam chodí.. :(

Předem díky za odpověď arundel.girl 8-)
arundel.girl
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 27, 2009 10:23 am

Re: mám dát svolení k tomu, aby mi strhávali peníze?

Příspěvekod admin » pát kvě 08, 2009 3:21 am

arundel.girl píše:...vedení přišlo s tím, že máme podepsat dodatek ke smlouvě, ve kterém jde právě o zmíněné limity. Jsou tam také uvedené sankce za to, když je nesplníme. ...
Chci se tedy zeptat, jestli musím podepsat tento dodatek a dovolit jim tak, aby mi strhávali peníze ze základní mzdy

Jakýkoliv dodatek ke smlouvě je akt svobodné vůle obou zůčastněných. Povinnost podepsat nemáte.. Nepodepsání dodatku ke smlouvě nemůže být bráno jako porušení pracovních předpisu. Pokud se Vám zaměstnavatel rozhodne dát výpověď náleží Vám tedy plné odstupné a výpovědní lhůta. Zaměstnavatel na Vás může vykonávat nátlak, ale postupovat může pouze v rámci zákonů.
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron