NEPROPLACENÁ DVOLENÁ V PŘÍPADĚ UKONČENÍ PRAC. POMĚRU .

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

NEPROPLACENÁ DVOLENÁ V PŘÍPADĚ UKONČENÍ PRAC. POMĚRU .

Příspěvekod chere123 » úte črc 13, 2010 11:01 pm

Dobrý den
Ukončila jsem pracovní poměr k datu 31.5.2010 na základě skončení pracovní smlouvy.Za celkem 9 měsíců zaměstnání mi zaměstnavatel neumožnil čerpat dovolenou s tím,že ji později proplatí.
Nestalo se tak ani po ukončení pracovního poměru ani po písemné žádosti ,kterou jsem mu doporučeně odeslala.
Jak mám tedy dále postupovat?
Může dojít k promlčení nároku na takto neproplacenou dovolenou?
Děkuji předem za odpověď.
chere123
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 13, 2010 10:58 pm

Re: NEPROPLACENÁ DVOLENÁ V PŘÍPADĚ UKONČENÍ PRAC. POMĚRU .

Příspěvekod admin » úte srp 10, 2010 6:06 am

chere123 píše:Dobrý den
Ukončila jsem pracovní poměr k datu 31.5.2010 na základě skončení pracovní smlouvy.Za celkem 9 měsíců zaměstnání mi zaměstnavatel neumožnil čerpat dovolenou s tím,že ji později proplatí.
Nestalo se tak ani po ukončení pracovního poměru ani po písemné žádosti ,kterou jsem mu doporučeně odeslala.
Jak mám tedy dále postupovat?

Dobrý den, pokud jste dovolenou nevyčerpala, máte nárok na její proplacení. Pokud zaměstnavatel na Vaši výzvu nezareagoval, je třeba nárok soudně vymáhat. Často dá věci do pohybu již první výzva advokáta před skutenčným podáním na soud. Pokud potřebujete pomoc zkušeného advokáta můžeme Vám dle sídla zaměstanavatele vhodného doporučit. Napsat můžete na radce@propusten.cz

chere123 píše:Může dojít k promlčení nároku na takto neproplacenou dovolenou?
Děkuji předem za odpověď.

Ano nárok na proplacení dovolené se promlčí na za tři roky od jeho vzniku.
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků

cron