Sexuální obtěžování, diskriminace - vykázání ze zaměstnání

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Sexuální obtěžování, diskriminace - vykázání ze zaměstnání

Příspěvekod Renata » stř led 12, 2011 10:42 am

Dobrý den,
stala jsem se obětí sexuálního obtěžování, vulgárního slovního a fyzického napadení od svého zaměstnavatele - majitele společnosti. Vzhledem k strachu o práci jsem nechtěla z tohoto jednání vyvozovat žádné důsledky. Dne 23.12.2010 jsem byla majitelem společnosti konfrontována, z jakého důvodu s ním nekomunikuji. Odpověděla jsem, že s ním komunikuji po pracovní stránce, více nemusím. Majitel společnosti mne před dalšími třemi zaměstnanci začal napadat, urážet, fyzicky mne napadl a vyhodil mne z kanceláře s tím, že už se nikdy nemám vracet. Pracovala jsem na pozici účetní, ve společnosti celkem 6 let s pracovní dobou na neurčito. Díky tomu jsem se psychicky zhroutila a jsem v PN. Zaměstnavatel mi 27.12.2010 doporučeným dopisem zaslal napomenutí za špatně odvedenou práci v měsící září 2010. Na toto jsem odeslala námitku proti napomenutí. Dnes jsem byla ve společnosti pro výplatní pásku a bylo mi sděleno, že výplatu nedostanu. Na výplatní pásce je uvedeno, že byla vyplacena v hotovosti. Mzdová účetní ode mne chtěla podepsat dobírkovou listinu, s tím, že peníze nedostanu, že dlužím společnosti 15.000,--Kč. Toto jsem nepodepsala ale nevím, jak mám dále postupovat. Dnes jsem byla na ispektorátu práce, tam mi bylo sděleno, abych zaměstnavateli zaslala dopis, zda po skončení pracovní neschopnosti mé zaměstnání trvá. Osobně se do společnosti ale vrátit nechci. Na mé "židli" sedí od doby konfliktu manželka majitele společnosti a zákazníkům, kteří se mnou chtějí hovořit, je řečeno, že již ve společnosti nepracuji. Děkuji za jakoukoli odpověď.
Renata
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 12, 2011 10:27 am

Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron