nekalé praktiky zaměstnavatelů

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

nekalé praktiky zaměstnavatelů

Příspěvekod josvoboda » čtv čer 23, 2011 11:30 am

Chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost s praktikami v nejmenované firmě.
Manželka nastoupila 1.4. v této firmě na HPP se smlouvou na dobu neurčitou a tříměsíční zkušební lhůtou. Když měla z této lhůty odpracované 2 měsíce a 6 dní, byl pracovní poměr ukončen. Potud je vše v pořádku. Zaměstnavatel i zaměstnanec mají právo pracovní poměr ve zkušební době ukončit bez udání důvodu.
Co ale zaměstnavatel vymyslel potom, nad tím zůstává rozum stát. Výplatní termín ve smlouvě byl určen vždy 20. následující měsíc. Musím předeslat, že v květnu měla odpracovaný plný počet hodin + nějaký přesčas a za hodiny odpracované v červnu jí podle smlouvy náležela mzda ve výši 6000 Kč. 20. června, ale ani následující den jí její nadřízení vůbec nezvedali telefony. Další den se manželka konečně dovolala a smluvila si schůzku s bývalým nadřízeným. Tam jí bylo oznámeno, že firmě způsobila škodu ve výši cca 1800 Kč, což manželka popřela a že se také dopustila přestupku proti pracovní kázni a že má podepsat prohlášení, ve kterém potvrzuje, že si vybírá zálohu za měsíc červen ve výši 6000 Kč i s příjmovým dokladem na stejnou částku, jinak že nedostane ani mzdu za květen.
Samozřejmě, že to měla odmítnout, ale v podstatě byla zahnaná do kouta a podle toho také uvažovala, takže jim to podepsala!
Nad takovým jednáním by slušný člověk zvracel.
josvoboda
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 23, 2011 11:26 am

Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron