Ukončení mandátní smlouvy s firmou ZEPTER

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Ukončení mandátní smlouvy s firmou ZEPTER

Příspěvekod Ivka » úte zář 21, 2010 1:18 am

Dobrý den,
prosím o radu pro syna. Před rokem ukončil průmyslovku a velice těžko bez praxe si hledá práci, v podstatě ji nemůže najít. Necelý rok pracoval i mimo ČR a když mu tam skončila smlouva tak opět intenzivně hledal práci v ČR, až narazil na zaměstnavatele, kde mu byla nabídnutá práce reprezentanta firmy na mandátní smlouvu. Smlouvu musel podepsat na místě a on nedostal ani kopii. Podepsal to včera, neměl z toho dobrý pocit, protože v rychlosti to musel podepsat a už to neviděl. Dneska ráno šel , tak jak byl domluven s paní , tak sní pracovat a nabízet lidem produkty firmy Zepter. Včera odpoledne se mu, ale ozvali z jedné jiné práce, kde se ucházel o zaměstnání, že si ho firma vybrala a že dostane práci normálně s klasickou prac. smlouvou a měl obrovskou radost, že konečně ho vzali, a tady tu práci s fa Zepter co včera už podepsal vlastně ze zoufalství, že nemůže najít žádnou jinou práci, tak aspon něco, chce zrušit, i tak nemůže stíhat dělat oboji.
Mám 2 dotazy
Je možné, že má zaměstnavatel právo nedat kopiii mandatní smlouvy i jemu?
Jak vypovědet, ukončit mandatní smlouvu?
Děkuj za radu
Přeji hezký den.
Ivka
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 22, 2010 3:33 am

Re: seriozní zaměstnavatel?

Příspěvekod admin » stř říj 27, 2010 9:55 am

Dobrý den,
v první řadě uzavřená mandátní smlouva není smlouvu pracovní a nebrání synovi vykonávat standardní pracovní poměr u jiné firmy. Pozor také na to, že pokud synovi plynou v rámci zastupování (mandátní smlouvy) nějaké zisky měl by to mít ošetřené z hlediska daňového zákona, například si zřídit živnostenský list a peníze řádně danit.

To že synovi nepředali kopii slmlouvy je nestadardní, ale pokud syn podepsal, že například jednu kopii převzal, těžko bude prokazovat, že se tak nestalo.
Na základě textu smlouvy samozřejmně závisí také jaké jsou možnosti odstoupení. Pokud budete potřebovat další pomoc například při získání textu smlouvy nebo jejím zrušení, můžete se obrátit na mail radce@propusten.cz
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm

Re: seriozní zaměstnavatel?

Příspěvekod admin » čtv črc 28, 2011 5:32 am

Doplněno z korespondence obdobného případu:
Dobrý den,

píšu Vám ohledně "pracovní" smlouvy s firmou Zepter, kterou jsem dnes podepsala a chci odstoupit. Stalo se to přesně stejně jako se to líčí v tomto odkazu - viewtopic.php?f=4&t=5470 .

Jediný rozdíl je, že moje pozice je "asistent prodeje", který je přímo podřízený reprezentantovi. Ještě to není 24 hodin od podepsání. Smlouvu mi též nedali přečíst a její kopii nemám.

Pokud jste se o tomto případu dozvěděl víc, prosím podejte info o něm. Případně poraďte jak postupovat dál.

Doufám ve vaši brzkou odpověď.
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm

Re: Ukončení mandátní smlouvy s firmou ZEPTER

Příspěvekod admin » čtv črc 28, 2011 5:46 am

Dobrý den,
případ jsme nad rámec naší odpovědi v diskuzi neřešili, takže nemáme bohužel podrobnější informace o textu smlouvy a z něj vyplývající možnost na zrušení/odstoupení.
Obecně mandátní smlouva nezakládá pracovní vztah, kde je možnost výpovědi přímo upravovaná pracovním zákonem (dvouměsíční výpovědní lhůta, odstupné atp). Standardně platí platí, že je výpověď mandátní smlouvy účinná okamžikem, kdy se o ní mandatář dozvěděl (byla doručená, předána...). Pozor, to ale pouze v případě, že nabytí účinnosti výpovědi není ve smlouvě výslovně ošetřeno jinak, což se dá ve Vašem případě očekávat.

V textu Vaší konkrétní smlouvy může být definovaná doba i další podmínky výpovědi atd. a bez znalosti textu Vám nemůžeme blíže poradit nejvhodnější postup pro zrušení...

Na internetu můžete nalézt několik diskuzí k tématu, například
http://www.mojestarosti.cz/poradna/potr ... louvy.html
http://www.omlazeni.cz/ukonceni-mandatn ... 833-0.html

S pozdravem
Tým Propousten.CZ
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron