Propuštění a nemoc z povolání

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Propuštění a nemoc z povolání

Příspěvekod maxik » pon čer 29, 2009 12:50 pm

Dobrý den,
zaměstnavatel mi navrhl výpověď pro nadbytečnost (2+3). Před několika lety mi byla potvrzena nemoc z povolání. Zaměstnavatel tvrdí, že jsem mu tuto nemoc nenahlásil a tváří se, že nemám na nic nárok. Přitom jsem tehdy dostal určité (i když malé) odškodnění, tudíž musel mít o mé nemoci nějaké podklady. Protože jsem výpověď nepodepsal, odesílá mi ji poštou. Jak mám postupovat? Mám zásilku vyzvednout nebo ji odmítnout převzít?
Děkuji za radu.
maxik
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 26, 2009 6:36 am

Re: Propuštění a nemoc z povolání

Příspěvekod RadceI » pát črc 03, 2009 2:58 pm

Dobrý den,

obranou proti výpovědi, s níž nesouhlasíte není nepřevzetí zásilky. Ať už totiž výpověď z pošty převezmete, či nikoliv, bude se mít za doručenou dnem, kdy a) listinu převezmete, nebo b) převzetí listiny odmítnete. Ve Vaší situaci je lepší listinu převzít, budete tak mít alespoň v ruce dokument, který můžete napadnout relevantní obranou.

Obranou by v prvé řadě měl být přípis zaměstnavateli, v němž mu sdělíte, že výpověď nepovažujete za platnou, neboť jejím skutečným důvodem není nadbytečnost, nýbrž Váš zdravotní stav (je-li tomu tak). Následovat může buď dohoda se zaměstnavatelem, či žaloba o určení neplatnosti výpovědi. Zde by důkazní břemeno o tom, že byla nadbytečnost skutečným důvodem výpovědi nesl zaměstnavatel.

Nejde-li o případ popsaný v předchozím odstavci a výpověď je skutečně dána pro nadbytečnost a Vám jde pouze o nároky za nemoc z povolání, pak ani v tomto případě nepřevzetí výpovědi naprosto nic neřeší, neboť pracovní poměr je jí ukončen platně. Následovat by však z Vaší strany měla výzva zaměstnavateli, aby Vám uhradil příslušnou rentu či jiné plnění, na něž máte nárok. Pokud by tak neučinil dobrovolně, máte možnost se obrátit na soud se žalobou na plnění.
RadceI
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 03, 2009 2:49 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron