Výpověď pod nátlakem

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Výpověď pod nátlakem

Příspěvekod reny » úte črc 14, 2009 4:23 am

Dobrý den,

ráda bych požádala o radu, pokud je má situace ještě nějakým způsobem řešitelná.
Po návratu z jednodenní dovolené jsem byla pozvána na personální oddělění kde mi bylo sděleno, že vedení firmy ve které jsem byla do dnešního dne zaměstnaná není spokejeno s mým výkonem práce a očekává z mé strany odchod z mé funkce v co nejkratším možném termínu. Přesným důvodem mé vypovědi byla jedna nevyřízená reklamace ve lhůtě 30-ti dní. (pracuji - pracovala jsem, v internetovém obchodě, mou hlavní náplní bylo vyřizování zaslaných reklamací).
Ano, tuto chybu uznávám.
Bohužel na mě vedení firmy začalo vytahovat problémy, které se vyskytly po dobu dvou let co jsem tuto práci vykonávala. Podotýkám, že tyto problémy byly vyřešeny vždy na místě a tentýž den, kdy se na ně přišlo. Upozornění na nespokojenost s mou prací (stalo se tak 4x za dva roky) byla vždy sdělována ústně, nikdy ne písemnou formou.
U rozhovoru, jenž se týkal mé výpovědi byli přítomni dva moji nadřízení, člen představenstva a slečna z personálního. Nadřízení udali důvody, které jsem já vyvracela, neboť nesouhlasím s tím, že porušení 30-ti denní lhůty není hrubé porušení pracovní kázně, jak mi bylo řečeno. Členka představenstva, kterou tato debata zřejmě nebavila, můj přímý hovor s pí.ředitelkou našeho oddělení přerušila a dala mi jasně najevo, že mám být ráda, že mi nabízejí dohodu. Já jsem požádala o čas na rozmyšlenou (jednalo se o jeden hovor s mým přítelem), to bylo zamítnuto. POKUD VY TEĎ NEPODEPÍŠTE DOHODU, NAPÍŠU IHNED VÝPOVĚĎ PRO HRUBÉ PORUŠENÍ PRACOVNÍ KÁZNĚ A NIKDE VÁS NEZAMĚSTNAJÍ, TO CHCETE? Toto byla její slova.
Já se zalekla a podepsla.
Prosím, lze tato situace nějak řešit? Ráda bych ještě podotkla, že tento rok jsem v naší firmě třetí osobou, s níž byl takto rozvázán pracovní poměr.

Předem Vám velice děkuji za radu.
reny
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 14, 2009 4:00 am

Re: Výpověď pod nátlakem

Příspěvekod admin » čtv črc 30, 2009 6:05 am

Obdobnou situaci uz jsme v nasi poradne nekolikrat resili.
Zde je jediná rada NEPODEPISOVAT. Pokud ale již podepíšete, jen těžko to vemete zpátky. Problém je v tom, že pokud již podepíšete a napadnete podpis u soudu musíte VY předložit důkazy, že byl podpis učiněn pod nátlakem. Zatímco pokud nepodepíšete a zaměstnavatel Vám dá výpověd (bez odstupného) z neoprávněného důvodu, je ZAMĚSTNAVATEL,kdo musí prokazovat, že důvod k výpovědi je pravdivý a opodstatněný.


Více informací o tom jak se chovat v případě nátlaku naleznete na adrese: http://www.propusten.cz/cms/propusten/info/dohoda.html

Ve Vašem případě je také důležité, zda lze považovat nesplnění lhůty pro reklamaci jako "porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem" dle § 55, nebo pouze jako "závažné porušení, nebo soustavné méně závažné porušování" dle § 52 g). V tom případě by jste měla klasickou 2 mesicni vypovedni lhutu, ale ne odstupne, vice na http://www.propusten.cz/cms/propusten/i ... useni.html

Pokud by Vám dal zamestnavatel § 55 a Vy ji soudne napadla, bylo by pro nej obtizne prokazat, ze slo po poruseni povinnosti "zvlášť hrubým způsobem". Toho si byl zrejmne vedom a proto pouzil jednodusi cestu formou natlaku. Ktera mu bohuzel vysla.
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron