Inspektorát práce a jiné organizace

Jaká je situace ve Vaší firmně. Stále nabíra, vyhlásila stop-stav nebo již propuští?
Jakým spůsobem řeší krizi? Propuští agenturní zaměstnance, podává výpovědi a platí odstupné?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod cert55 » pát úno 08, 2013 4:31 am

Zdravím všechny propuštěné,propouštěné i poškozené státními institucemi!
Propuštění jsem tušil a snažil jsem se připravit na budoucnost.Patřím k té nejhorší skupině - vyšší věk a třicet let práce "velmi nečisté" :o . děti na škole, vysoký nájem.....
Postup jsem rozdělil do čtyř fází,které probíhají a pokud bude zájem, postupně je po jejich ukončení zveřejním.Už teď je jasné, že nezaměstnaný musí mít finanční rezervu, kterou může, ale také nemusí zhodnotit. Cesta, kterou jsem zvolil je boj s institucemi, obsazenými lidmi, kteří "mají natažené ruce" a těch, kteří konají svou práci pro dosažení spravedlnosti nezištně, je již velmi málo.
1.Podnět na inspektorát.
Před propuštěním mi na podniku bylo znemožněno zvyšování kvalifikace, nebyl jsem odeslán na kurzy i celopodnikové školení.Problém jsem projednal se zástupcem inspektorátu práce, který mi doporučil odeslat na jejich pracoviště podnět.
Inspektoři mi dali podepsat zbavení mlčenlivosti, došli na podnik a zjistili, že mé propuštění proběhlo dle zákona a že zvyšování kvalifikace je plně v kompetenci zaměstnavatele.
Po námitce,formou doporučeného dopisu mi neodepsali, na mou argumentaci, že se podnět týkal Porušení zásady rovného zacházení v odborné přípravě od.r.2011 do ukončení pracovního poměru neodpověděli.
Po delší době mi odepsal onen výše uvedený zástupce inspektorátu, že inspektoři postupovali správně a že je šetření ukončeno.....otázkou je, proč mi neřekl v době konzultací před podáním, že se diskriminací v odborné přípravě nezabývají?
Patřičné odstavce v Zákoníku práce znám.Zaměstnavatel může totiž zvyšovat kvalifikaci a provádět školení bez diskriminace.Jestliže pošle jednoho na stejné pracovní pozici musí poslat i druhého, nebo žádného.....
Uvedená fakta nejsou přesnou citací jména raději neuvádím.V podstatě je to otom, že jedinec na vysoké pozici plánoval mé propuštění dávno předtím, než vyšel příkaz ředitele.
Dokumentuji pouze to, že inspektorát práce nemá čas zabývat se nějakými ušmudlanými propuštěnci a podporuje především zaměstnavatele, tedy zástupce firmy opojené mocí....takže tam ani nepište.
Přesto bych se chtěl zeptat, zda je možné nesouhlasit s inspektorátem a kam se můžu odvolat?
Pozn.
viz. Zákoník práce zejména č.262/2006, §302 odst.e) a zákon č.251/2005.
6.12.2013 Kontrolu nad oblastními inspektoráty práce vykonává Státní úřad inspekce práce,Kotlářská 13,746 01 Opava.
Z dopisu uvedeného úřadu:
"Orgány inspekce práce mohou při kontrole zjišťovat pouze to, zda zaměstnavatel dodržel všechny formální náležitosti výpovědi (tzn. že byla dána písemně, byl v ní uveden důvod, že byla dodržena výpovědní doba, bylo vyplaceno odstupné apod.). Oblastní inspektorát práce se tedy ve Vámi uváděném případě ani nemohl zabývat tím, zda Vám byla dána platná (oprávněná) výpověď či nikoliv."
Když jsem uvedl pochybení dle Zákona č.251/2005 § 3,odst.2 písm.a), b), byl můj podnět ke kontrole OI přijat.

Organizace, které může nezaměstnaný potřebovat

DAS pojišťovna právní ochrany, lépe možná pojišťovna pocitu ochrany..Starší případy neřeší, pojištění proti neoprávněnému propuštění musíte tušit 3 měsíce předem.Cena je přes 2000Kč ročně,celkové pojištění rodiny přes 5000Kč.Má vyhrazeny výjimky, diskriminaci neřeší.Pomáhá právní radou a odkazem na právníky.Nesmí se proti sobě postavit dva pojištěnci DAS.
Liga lidských práv- pomáhá radami na síti, nekomunikuje
http://llp.cz/
Svaz pacientů České republiky, zájem spíše o výrazné mediální kauzy.Upozornění na chyby v zákonech,nemoci z povolání a odškodnění neřeší.
http://www.pacienti.cz/clanek.php?id=svaz
Krajská hygienická stanice-komunikuje, otazky jsou směrovány odborníkům.Konkrétní předloženou zakázanou látku před r.2000,způsobující poleptání údajně neznají.
http://khsstc.cz/obsah/predmet-cinnosti_41_1.html
Veřejný ochránce práv-elektronicky nedobytný, třikrát přišel formulář pro vyplnění osobních údajů
http://www.ochrance.cz/
Občanské poradny - zdarma a mají své opodstatnění, mnohdy jediná pomoc.Nezastupují u soudu.
http://www.obcanskeporadny.cz/component ... w,poradny/
Ministerstvo práce a sociálních věcí-má poradny, možná někomu pomohou
http://www.mpsv.cz/cs/
Dale existují advokátní kanceláře pro "bezplatnou" pomoc a vymáhání odškodného.
cert55
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 08, 2013 3:40 am


Re: Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod venge » stř kvě 01, 2019 2:11 pm

venge
 
Příspěvky: 11965
Registrován: čtv bře 14, 2019 10:05 am

Re: Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod venge » stř kvě 01, 2019 2:12 pm

venge
 
Příspěvky: 11965
Registrován: čtv bře 14, 2019 10:05 am

Re: Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod venge » stř kvě 01, 2019 2:13 pm

venge
 
Příspěvky: 11965
Registrován: čtv bře 14, 2019 10:05 am

Re: Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod venge » stř kvě 01, 2019 2:14 pm

venge
 
Příspěvky: 11965
Registrován: čtv bře 14, 2019 10:05 am

Re: Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod venge » stř kvě 01, 2019 2:15 pm

venge
 
Příspěvky: 11965
Registrován: čtv bře 14, 2019 10:05 am

Re: Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod venge » stř kvě 01, 2019 2:16 pm

venge
 
Příspěvky: 11965
Registrován: čtv bře 14, 2019 10:05 am

Re: Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod venge » stř kvě 01, 2019 2:17 pm

venge
 
Příspěvky: 11965
Registrován: čtv bře 14, 2019 10:05 am

Re: Inspektorát práce a jiné organizace

Příspěvekod venge » stř kvě 01, 2019 2:19 pm

venge
 
Příspěvky: 11965
Registrován: čtv bře 14, 2019 10:05 am

Další

Zpět na Propouští Vaše firma?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron