Upozornění na možnost okamžitého zrušení pracovního poměru

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

Upozornění na možnost okamžitého zrušení pracovního poměru

Příspěvekod Michal Gruber » pon led 10, 2011 12:58 pm

Dobrý den chtěl bych se jen někoho zeptat na tento problém ještě jsem se nebyl nikde informovat co a jak se zachovat nebo dělat.
Byl jsem v PN cca 15 měsíců , to znamená že jsem měl prodlouženou neschopenku o cca 3 měsíce . To ,ale doktor nevěděl přesný termín ukončení PN. Potom jsem šel k doktorovi tak jak jsem byl objednán 3.1.2011 ten po telefonátu na OSSZ, zjistil že jsem měl prodloužení PN do 1.1.2011 ,ale už bylo 3.1.2011 a zpětně mi na neschopenku napsal v kolonce PRÁCE SCHOPEN OD 1.1.2011. To pro zaměstnavatele byl i důvod použít §55 odst.1 , písm.b ,zákona č 262/2006 sb. Ještě než zaměstnavatel přišel na tento fakt , dostal jsem výpověď 2 měsíce výpovědní lhůta + 3 měsíční odstupné .(protože firma pomalinku krachuje a snižuje stavy i počty zaměstnanců. Předem děkuji za jakoukoli pomoc
Michal Gruber
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 10, 2011 12:27 pm

Re: Upozornění na možnost okamžitého zrušení pracovního poměru

Příspěvekod Michal Gruber » pon led 10, 2011 1:03 pm

Jedná se o 3 dny neomluvené tím jsem prý hrubě porušil prac. povinnosti , ale je to asi problém DOKTORA jak z toho mám vyjít s čistým štítem.???
Michal Gruber
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 10, 2011 12:27 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron