výpověď v pracovní neschopnosti

Potřebujete poradit nebo jste zažili jste zajímavý případ ukončení pracovního poměru? Jakým způsobem se zaměstnavatel snažil vyhnout placení odstupného a jak se zaměstnanec bránil?
Pravidla fóra
Provozovatel nijak neodpovídá za obsah příspěvků jež jsou pouhým vyjádřením názoru anonymních subjektů.

výpověď v pracovní neschopnosti

Příspěvekod syslova » stř zář 22, 2010 1:09 am

Dobrý den , jsem na nemocenské s pracovním úrazem , od 16 srpna se zlomeným zápěstím , můj zaměstnavatel nechce čekat na ukončení nemocenské které bude asi až někdy v listopadu mohu dát výpověď dohodou už teď jak ji mám formulovat a bude to stále pracovní úraz . Děkuji za Vaši odpověď syslova
syslova
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 22, 2010 1:03 am

Re: výpověď v pracovní neschopnosti

Příspěvekod zirka » úte říj 19, 2010 8:28 am

syslova píše:Dobrý den , jsem na nemocenské s pracovním úrazem , od 16 srpna se zlomeným zápěstím , můj zaměstnavatel nechce čekat na ukončení nemocenské které bude asi až někdy v listopadu mohu dát výpověď dohodou už teď jak ji mám formulovat a bude to stále pracovní úraz . Děkuji za Vaši odpověď syslova


Potkal mě bihužel podobný problem , tak čekám, jestli někdo odpoví. Taky děkuju za jakýkoliv tip.
zirka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 18, 2010 4:10 am

Re: výpověď v pracovní neschopnosti

Příspěvekod admin » stř říj 27, 2010 9:42 am

Dobrý den, ano výpověď můžete dát i teď, ochranná doba při nemocenské se vztahuje pouze na případ, že by Vám chtěl dát výpověď bez Vašeho souhlasu zaměstnavatel.

Můžete buď dát jednostrannou výpověď (z Vaší strany i bez souhlasu zaměstnavatele) s klasickou výpovědní 2 měsíční výpovědní lhůtou, která běží bez ohledu na pracovní neschopnost, nebo se dohodnete na okamžitém ukončení pracovního poměru dohoudu a to ke dni, který Vám oboum vyhovuje.

Nárok na nemocenské dávky trvá i po skončení pracovního poměru a budou Vám dále vypláceny.
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 17, 2009 1:04 pm


Zpět na PORADNA a Vaše zkušenost s ukončením pracovního poměru.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron