Reklama

Aktuality

Růst nezaměstnanosti

Jun 11, 2009

se zastavil, podívejte se graf.
Diskuze

Feb 24, 2009

Navštivte diskuzní fórum a podělte se o Vaše zkušenosti.

Podpořte nás

Feb 16, 2009

Pomožte nám pomáhat a přidejte na Vaši stránku odkaz.

Levné zájezdy

Sponzorované linky

PageRank.cz 

Pronájem lodí Chorvatsko. Charter jachta. 

Kapitánské zkoušky Chorvatsko 

Ubytování Ramzová Jeseníky

Reklama

Geotrips.eu - výlety zdarma, virtuální prohlídky

Unikátní platforma pro sdílení zážitků z cest a vytváření virtuálních průvodců. Umožňuje kombinovat 360x180 panoramatické fotografie, videa a GPS záznamy cesty v ucelenou prezentaci Vašich výletů.

Unikátní platforma pro sdílení výletů a cest. Kombinuje 360x180 panorama, videa a GPS záznamy v uceleného virtuálního průvodce. Virtuální prohlídky pro Váš hotel, restauraci nebo obchod - profesionální tvorba na zakázku.

Máte volno? Užijte ho na vodě!

vodak1

Nevyplacení mzdy

 

Pokud zaměstnavatel hrozí, že Vám nevyplatí mzdu a snaží se tím dosáhnout toho, aby jste odešli na dohodu bez odstupného, jde pouze o plané výhrůžky. Pokud by se tak opravdu stalo a zaměstnavatel  mzdu do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti nevyplatil, můžete z tohoto důvdou ukončit pracovní poměr Vy a to okamžitě. V takovém případě Vám náleží 3 měsíční odstupné. Na rozdíl od výpovědi zaměstnavatelem tímto přijdete tedy pouze o dva měsíce výpovědní lhůty, nikoliv však o odstupné.

 

Zákon přesně říká:

§ 56
Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem
Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže,
b) zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti (§ 141 odst. 1).
..
§ 67
..zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr podle § 56, přísluší při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně trojnásobku průměrného výdělku