Reklama

Aktuality

Růst nezaměstnanosti

Jun 11, 2009

se zastavil, podívejte se graf.
Diskuze

Feb 24, 2009

Navštivte diskuzní fórum a podělte se o Vaše zkušenosti.

Podpořte nás

Feb 16, 2009

Pomožte nám pomáhat a přidejte na Vaši stránku odkaz.

Levné zájezdy

Sponzorované linky

PageRank.cz 

Pronájem lodí Chorvatsko. Charter jachta. 

Kapitánské zkoušky Chorvatsko 

Ubytování Ramzová Jeseníky

Reklama

Geotrips.eu - výlety zdarma, virtuální prohlídky

Unikátní platforma pro sdílení zážitků z cest a vytváření virtuálních průvodců. Umožňuje kombinovat 360x180 panoramatické fotografie, videa a GPS záznamy cesty v ucelenou prezentaci Vašich výletů.

Unikátní platforma pro sdílení výletů a cest. Kombinuje 360x180 panorama, videa a GPS záznamy v uceleného virtuálního průvodce. Virtuální prohlídky pro Váš hotel, restauraci nebo obchod - profesionální tvorba na zakázku.

Máte volno? Užijte ho na vodě!

vodak1

Snížení mzdy

 

Mzda stanovená smlouvou

Pokud máte mzdu stanovenou přímo v pracovní smluvě, případně platovým výměrem, který tvoří dodatek ke smlouvě (a je tedy podepsán jak Vámi, tak zaměstnavatelem), nemůže zaměstnavatel jednostraně bez oboustranně podepsaného dodatku mzdu snižit.

Pokud k tomu dojde připravte si podklady - zejména výplatní  pásku a pracovní smlouvu s vyměřenou výší platu (případně pásku z minulosti, kdy byla vyšší mzda vyplácena) a kontaktujte oblastní Inspektorát práce. Ten má mimo jiné ve své agendě: kontrolu povinnosti v pracovněprávních vztazích včetně právních předpisů o odměňování zaměstnanců, náhradě mzdy nebo platu ..

 

Mzda stanovená v mzdovém předpisu

Jestliže je výše mzdy upravena v mzdovém předpisu, může jí zaměstnavatel jednostranně snížit.

 

Prémie a osobní ohodnocení

Zaměstnavatel může zpravidla odepřít nenárokové složky mzdy jako jsou prémie (záleži na tom jak je upraveno ve smlouvě a směrnicích).